Esnek çalışma usulü 2 Mayıs 2023 tarihi itibariyle sona eriyor

15 şubat tarihi itibari ile başlatılan dönüşümlü ve uzaktan çalışma, esnek çalışma usulü 2 Mayıs 2023 tarihi itibariyle sona eriyor.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

15 şubat tarihi itibari ile başlatılan dönüşümlü ve uzaktan çalışma, esnek çalışma usulü 2 Mayıs 2023 tarihi itibariyle sona eriyor.

Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada;

15.02.2023 tarihli ve 32105 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 2023/5 sayılı genelgesinde; 06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremler sebebiyle olağanüstü hal  ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan mezkûr tarihten geçerli olmak üzere idari izinli sayılacaklar veya uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usullerine tabi tutulacakların belirlenmesine ilişkin hususlar; afetten etkilenme durumlarına göre, gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması kaydıyla il valilerince değerlendirileceği belirtilmiştir.

        Yapılan değerlendirmede; sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı olan, hamile, 3 yaş ve altı çocuğu olan kadın personel ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılmış olup haricindeki kamu görevlileri 02.05.2023 tarihinde göreve başlayacaklardır. Ayrıca uzaktan çalışma ve dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usulleri ise kaldırılmıştır;

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN