En İyi Yaş Kayısı Yarışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bu yıl 26'ncısı gerçekleştirilecek olan Malatya Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilecek olan Malatya Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında ‘En İyi Yaş Kayısı Yarışması’ 12 Temmuz Cuma günü (yarın) yapılacak.
İlimizin tescilli aşılı kayısı türlerinden olan Kaba Aşı ve Hacı Haliloğlu kategorilerinde yapılacak olan yarışma, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Fuaye Alanında gerçekleştirilecek.
Yarışma, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kaydı bulunan çiftçilerin katılımı ile yapılacak ve çiftçiler her kategori için en fazla bir kasa kayısı ile katılabilecekler.  
Ayrıca yarışmaya katılmak isteyen ve ÇKS kaydı bulunan kayısı üreticileri, değerlendirmeye sunacakları kayısıları, yarın saat 12.00’ye kadar Sanat Merkezi Fuaye Alanı’nda bulunan kayıt kabul komisyonuna teslim etmeleri gerekiyor.
Ödüller Sahiplerini Bulacak
Yarışmaya katılan ve dereceye giren yarışmacılar her kategori için ayrı ayrı olmak üzere; birinciye Tam Altın, ikinciye Yarım Altın, üçüncü ise Çeyrek Altın ile ödüllendirilecek. Ayrıca yarışmaya katılan ve her iki kategoride dereceye giren ilk 10 yarışmacıya da jeneratör, bütün katılımcılara ise budama seti hediye edilecek.
 

Bakmadan Geçme