Depremde İtfaiye Teşkilatı Destan Yazdı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan depremin meydana geldiği ilk andan itibaren görevi başında cansiperane bir şekilde çalışan İtfaiye personelleri ile iftar programında bir araya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan depremin meydana geldiği ilk andan itibaren görevi başında cansiperane bir şekilde çalışan İtfaiye personelleri ile iftar programında bir araya geldi. 
İtfaiye Daire Başkanlığı binasında gerçekleştirilen iftar programına Malaya Valisi Hulusi Şahin, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, MESOB Başkanı Şevket Keskin, İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ile birlikte itfaiye personelleri katıldı. 
Katipoğlu: Arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalıştılar
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren bütün ekiplerinin sahada can kurtarmak için çalıştıklarını belirterek, “Arkadaşlarımız depremin 23’üncü dakikasında enkaz altından ilk canlıyı çıkardılar. Ayrıca vatandaşlarımızın evlerinden tahliye edilmesi noktasında da arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalıştılar. Arkadaşlarımızın hepsi birer isimsiz kahraman aslında. Sizleri aramızda görmek bizleri mutlu etti” şeklinde konuştu. 
Gürkan: İtfaiye teşkilatı destan yazdı
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise itfaiye teşkilatının 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremde destan yazdıklarını belirterek, “Yaklaşık 50 gündür gece gündüz demeden 24 saat bu şehir için, enkaz altında kalmış olan vatandaşlarımızın kurtarılması için gecenizi gündüzünüze kattınız. Allah sizlerden razı olsun. Sizlerle gurur duyuyorum. Biliyoruz ki sizlerde depremzedesiniz Allah sizlerden razı olsun. Malatya İtfaiye Teşkilatı açık ara Türkiye’nin en iyi itfaiye teşkilatıdır. Malatya Büyükşehir Belediyesi de Türkiye’deki en iyi belediyelerden bir tanesidir. Eksikler muhakkak olacak bu eksikleri de el birliğiyle beraberce saracağız. Sizlere birlikte olmaktan ve çalışmaktan da onur duyduğumu belirmek istiyorum” ifadelerini kullandı
Baydaş: Allah hepinizden razı olsun
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı  İhsan Selim Baydaş da yaptığı konuşmada, “Ülkemizde çok ciddi yıkımlara yol açan bir deprem yaşadık. Sosyal medyada itfaiye teşkilatı ile ilgili izlediği bir videoda itfaiyecilerin depremin devam ettiği sırada müdahale çalışmalarının yapıldığı bir video izledim.  İtfaiye teşkilatımızın hem fiziki mekan itibariyle hem de insan kaynağı itibariyle ayakta durması şehrin o ilk 24 saatini kurtaran hususlardan bir tanesiydi. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerde birer depremzede olarak kendi ailenizi bırakıp görev başına dönmeniz bu vazifenin sorumluluğunu gösterir. Sizlerde bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiniz.  Şehir toparlama sürecini hızlı bir şekilde atlattıysa bunun en büyük emeği sizlerindir hepinize teşekkür ediyorum. Ayrıca Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Valinin ve Belediye Başkanının şehirde ayakta durduğu hem fiziki hem teşkilat anlamında ne demek olduğunu bu deprem sürecinde yaşadık” diye konuştu.
Şahin: Dünya tarihinin belki gördüğü en büyük felaketi ile boğuşuyoruz
Vali Şahin’de konuşmasında, 6 Şubat’ın Malatya'da çok zor geçtiğini belirterek, "6 Şubat’ın ilk saatlerinden itibaren Malatya’da her şey çok zordu, her şey çok sıkıntılıydı. Sadece birbirimize dayanıp, birbirimize yaslanıp mücadele edebileceğimiz bir durum vardı. Çünkü dışarıdan destek gelememişti ve o zaman sizlerle kader birliği yaparak depremin zor saatlerini hep birlikte atlatmaya çalıştık. Kolay değildi dünya tarihinin belki gördüğü en büyük felaketi ile boğuşuyoruz. Burada itfaiye teşkilatımızın çok büyük bir emeği var her birinizin çok büyük gayreti var. İnsanüstü bir gayretle çalışan İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’na ve personellerine teşekkür ediyorum. Bugün sofranızı da bizlere açtınız beraber iftar yapıyoruz çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum Malatya’da bir kurumsal kapasite var bu kurumsal kapasite bizleri ayakta tuttu. Bugünler asla unutulmaz. Tarihi günler yaşadık. Allah bir daha böyle günler yaşatmasın” dedi

Bakmadan Geçme