Depremde Hasar Gören ev ve işyerlerine giren insafsız hırsız yakalandı

Konya Tem Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanan şahıs Malatya Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Ülkemizde yaşanan depremin acıları silinmeye çalışılırken bir taraftan da emniyet güçleri hasar gören binaları hedef alan hırsızlarla mücadelesini sürdürüyor. Gönüllü olarak deprem bölgesine giden Konya TEM Şube Müdürlüğü ekipleri iş yerlerinden hırsızlık yapan bir şahsı suçüstü yakaladı. Yapılan incelemede yakalanan şahsın hırsızlık suçundan aranması olduğu anlaşıldı.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilin etkilendiği deprem felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Tüm devlet kurumları ve yardımseverler bölgelerde gece gündüz çalışmalarını sürdürürken depremi fırsat bilerek zarar gören binalardan hırsızlık yapmaya çalışan şahıslara da polis ekipleri göz açtırmıyor.

Konya'dan deprem bölgesi Malatya'ya gönüllü giden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Malatya’nın Battalgazi ilçesi Tandoğan Mahallesinde devriye görevi esnasında bir şüpheli şahsın depremde zarar gören iş yerlerini gözetlediğini tespit etti. Polis ekiplerince yakalanan Mehmet Yarbel (38) isimli şahsın yapılan sorgusunda, hırsızlıktan aranması olduğu ve hırsızlık, yankesicilik, kasten yaralama gibi suçlardan 18 adet suç kaydı olduğu öğrenildi. 

“YAŞADIĞI İLÇEDE DEPREMDEN SONRA ZARAR GÖREN BİRÇOK EV VE İŞ YERLERİNDEN HIRSIZLIK YAPTIĞINI İTİRAF ETTİ”

Malatya’nın Battalgazi ilçesi nüfusuna kayıtlı olan hırsızlık şüphelisi Mehmet Yarbel ile polis ekiplerinin yaptığı ilk görüşmede, deprem anından sonra kendi yaşadığı ilçede zarar gören ev ve iş yerlerinde hırsızlık yaptığını ve bu hırsızlık girişiminde yakalandığını itiraf etti.

Konya Tem Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanan şahıs Malatya Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Bakmadan Geçme