Deprem Uzmanlarından Malatya açıklaması

Prof. Dr. Şükrü Ersoy, depremin ardından CNN TÜRK'ten Burçak Bozkuş'a şu değerlendirmeleri yaptı

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Prof. Dr. Şükrü Ersoy, depremin ardından CNN TÜRK'ten Burçak Bozkuş'a şu değerlendirmeleri yaptı;

Bir kaç günden beri devam ediyor. Yeşilyurt'ta yine depremler olmuştu geçtiğimiz günler içerisinde. Bu tür depremlerin olması çok normal. Büyüklük olarak biraz yüksek. 4'ün en az 30 kat daha enerjisine sahip bir deprem. Yapılar için biraz tehlike arz ediyor. Enkazlar tamamen kalkmadan o bölgede yaşayan vatandaşların çok dikkatli olması gerekiyor.


Her şeyden önemlisi vatandaşlar bu depremi hissettiklerinden balkondan, camdan atlayabiliyorlar. Bu çok tehlikeli. Buna hayli dikkat etmemiz gerekiyor.
PROF. DR. NACİ GÖRÜR HARİTA PAYLAŞTI: SANIRIM ŞİMDİ BU FAYI HARİTADA GÖREBİLİYORUM

Prof. Dr. Naci Görür de sosyal medya hesabından yaptığı bir harita paylaşarak depremle ilgili açıklama yaptı. Görür açıklamasında, 'Malatya Seyituşağı-Yeşilyurt’ta 5,0 deprem. Bir müddettir Yeşilyurt yöresinde depremler oluyor. Ben bu fayı haritalarda göremeyince daha önceden tespit edilememiş fay mı diye düşündüm. Sanıyorum şimdi bu fayı haritada görebiliyorum. Daha önce söylediğim gibi, Yeşilyurt-İkizce-Seyituşağı-Doğanşehir doğusu arasında uzanan KD-GB uzanımlı bir fay. Doğrultu atımlı olmalı. Malatya ve Doğanşehir Faylarına paralel, sevgiyle.' ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Gürbüz yıldırım | 24 Ağustos 2023 11:58

    Abi naci görür hoca en sonunda gördü fakat sadece parale istikamette gittiğini gördü yine hangi yöne gittiğini göremedi. Biz bundan sonra naci ğörmez hoca diyeceğiz selam ve duayla.

BUNLARA DA BAKIN