• Haberler
  • Genel
  • Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitim Kurslarından 340 Bin Vatandaş Yararlandı

Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitim Kurslarından 340 Bin Vatandaş Yararlandı

Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitim Kurslarından 340 Bin Vatandaş Yararlandı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem felaketinin yaşandığı illerde vatandaşların sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarını sağlamak için açılan 24 bin 413 kurstan şimdiye kadar 340 bin vatandaşın yararlandığını kaydetti.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce vatandaşların hayat boyu öğrenme kapsamında eğitime erişimlerini sağlamak için yürütülen çalışmalar, deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde artarak devam ediyor.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, söz konusu kursların, afetin yaşandığı on ildeki halk eğitimi merkezi binaları ile 93 hayat boyu öğrenme destek ve koordinasyon merkezinde gerçekleştirildiğini kaydederek, "Deprem bölgesinde vatandaşlarımızın sosyalleşmesine imkân sağlamak, onları sanat, spor ve kültürel faaliyetlerle desteklemek için 24 bin 413 kurs açarak 340 bin vatandaşımıza eğitim verilmesini sağladık." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Özer, ayrıca bu kurs merkezlerinde usta öğreticiler tarafından kursiyerlere üretim ve istihdama dönük alanlarda eğitimler verildiğini de kaydetti. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Bakmadan Geçme