CHP Milletvekili Gürsel Erol: Elazığ Başkalarına İmrenen Değil Örnek Alınan Şehir Olacak

CHP Milletvekili Gürsel Erol: Elazığ Başkalarına İmrenen Değil Örnek Alınan Şehir Olacak

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, açıklamalarda bulundu.


EROL: BU AZİZ ŞEHRİN AYRIMCILIĞA UĞRADIĞINI NET BİR ŞEKİLDE GÖREBİLİYORUZ


Milletvekili Erol, “Elazığ, yaklaşık 20 yıldır mevcut iktidara destek sağlamaktadır. Kurulduğu günden bugüne kadar tavrını hep AKP’den yana kullanmıştır. Ancak biz bunu değiştireceğiz. Böylesine büyük bir desteğin karşılıksız bırakıldığı başka bir örnek yoktur. Daha önce de ifade ettiğim gibi Elazığ’ın bakan çıkaramadığı tek iktidar dönemi de AKP dönemidir. Bırakın bakanı, çok basit meselelerde bile bu aziz şehrin ayrımcılığa uğradığını net bir şekilde görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

EROL: ELAZIĞ’IN MANAVGAT’TAN NE EKSİĞİ VAR

Milletvekili Gürsel Erol, “Biz Elazığ sahipsiz dediğimizde bazı arkadaşlarımız bunu anlayamıyor. İşte bugün Manavgat’ta yapılan konutları hepimiz görüyoruz. 2 katlı tamamen o yörenin mimarisine ve ihtiyacına uygun evler yapıldı ve teslim edildi. Elazığ’da halen temeli atılmayan konutlar var. Bunun yanında yapılan evler yaşam alanı olmaktan ziyade adeta bir sığınak. Bu evlere köy evi diyorlar. Bu yapılar bir köyün ihtiyacını nasıl karşılayacak? Şehrimizde inşa edilen bu köy evlerinin yöresel mimarimize uygun olmadığını defalarca söyledik, bunların köy hayatında ihtiyaçları karşılayamayacağını birçok kez dile getirdik. Ama onlar kendi bildiklerini yaptılar. Bugün bunun karşılığında ciddi bir memnuniyetsizlik ve yeni birçok sorun oluştu ”dedi.

EROL: ELAZIĞ BAŞKALARINA İMRENEN DEĞİL ÖRNEK ALINAN ŞEHİR OLACAK

Milletvekili Erol, açıklamasında son olarak, “Elazığ siyasi arenada her zaman önemli bir güce sahip bir şehir olarak Türk siyasi tarihine damga vurmuştur. Bu iktidar döneminde ise adeta sahipsiz bırakılmıştır. Ancak az kaldı, bizim iktidarımızda Elazığ kalkınmada pilot il ilan edildiğinde artık sahipsiz değil örnek alınan bir şehir olacak. Her alanda hakkı cesurca savunulan, her masada taleplerini ileten ve taleplerine cevap bulan bir il olacak” şeklinde konuştu.

Sıtkı Taşel - Elazığ - (Birlik Haber Ajansı-BHA)


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN