• Haberler
  • Malatya
  • CHP Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış Kiraz'a destek ziyaretinde bulundu

CHP Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış Kiraz'a destek ziyaretinde bulundu

Malatya Haçova köyünde doğmuş Mersin'de yaşayan CHP Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış, CHP Malatya Milletvekili Adayı Enver Kiraz'a destek ziyaretinde bulunup

Malatya Haçova köyünde doğmuş Mersin’de yaşayan CHP Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış, CHP Malatya Milletvekili Adayı Enver Kiraz’a destek ziyaretinde bulunup Cemal Gürsel Mahallesi’nde bulunan Bornova Çadır Kentinde vatandaşlarla bayramlaştılar.


İzmir Bornova Belediyesi’nin Malatya‘da Cemal Gürsel Mahallesi‘nde kurduğu Bornova Çadır Kentini ziyaret eden CHP Milletvekili Adayı Gülcan Kış, CHP Malatya Milletvekili Adayı Enver Kiraz’a destek ziyaretinde bulunarak depremzede aileler ile bir araya gelip hem dertlerini dinleyip hem de bayramlarını kutladılar.

Çadırda yaşayan aileleri tek tek dinleyen milletvekili adayları, “Yeni bir hayata başlayan depremzede vatandaşlarımızla bir araya gelip bayramlarını kutladık, bu bayramı buruk geçiriyoruz. Depremde 50 bin’in üzerinde vatandaşımız göçük altında kalarak can verdi. Şehir Mezarlığını ziyaret ettik, insanlarımız Ramazan Bayramı’nın birinci günü mezarlıklar da kayıplarının acısını bir kez daha yaşadı. Ama bu zor günlerinde geçeceğini, daha güzel yarınlara kavuşacağımız günlerin olacağını, çocuklarımızın bayram sevinçlerini yeniden inşa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Acımız çok büyük bu zor zamanlarda depremzede vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam ediyoruz, el ele verip bütün bu zor zamanları hep birlikte aşacağız, elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız biz.

Depremden sonraki günlerde Millet ittifakının ve CHP örgütlerinin deprem bölgelerinde çok iyi koordine olduğunu ve çalıştıklarını gördük. Önümüzde 14 Mayıs’ta seçim sürecimiz var, İnşallah bu süreçte hem Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçtirecek hem de milletvekilliğinde mecliste çoğunluğu alarak, iktidara geldikten sonra depremde yıkılan ev ve dükkanları yeniden inşa ederek vatandaşlarımıza bedelsiz teslim edeceğiz. Ve Türkiye’nin aydınlık geleceği için hep birlikte el ele vererek barış içinde yaşanacak bir ülke haline getireceğiz.” ifadelerini kullandılar.

Bakmadan Geçme