CHP listesinden vekil seçilmişti,istifasını sundu

CHP listelerinden Gelecek Partisi adına Muğla milletvekili seçilen Selçuk Özdağ

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Vahit KOÇ/İZMİR,(BHA) - CHP listelerinden Gelecek Partisi adına Muğla milletvekili seçilen Selçuk Özdağ, milletvekili kaydını yaptırmasının hemen ardından, “Biz bugün Gelecek Partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne istifa dilekçelerimizi verdik" dedi.

 

CHP listelerinden Gelecek Partisi adına Muğla ilinden milletvekili olan Selçuk Özdağ, milletvekilliği kaydını yaptırdıktan hemen sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Özdağ, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

Biz bugün Gelecek Partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne istifa dilekçelerimizi verdik 10 milletvekili arkadaş. TBMM’ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde de kendi partimiz ile yemin edeceğiz. Burada beraberce Millet İttifakı birlikte yürümeye, birlikte millet iradesini veya milletin problemlerini meclise yansıtmaya, kamuoyuna yansıtmaya devam edeceğiz.

Çünkü 10 ay sonra belediye başkanları seçimi var. Oraya hazırlanmamız gerekiyor. Özeleştiri mutlaka yapılır, her parti yapmalıdır. Eleştirilere de açığız. Neden kazanamadık, niçin kazanamadık? Eşit bir seçim değildi, adil bir seçim değildi. Buna rağmen kazanabilir miydik? Evet kazanabilirdik

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN