• Haberler
  • Siyaset
  • CHP İlçe Başkanları İl Kongresinde adaylarını Barış Yıldız olarak ilan ettiler.

CHP İlçe Başkanları İl Kongresinde adaylarını Barış Yıldız olarak ilan ettiler.

Açıklama öncesinde toplantı gerçekleştiren ilçe başkanlarından 12 İlçe Başkanı Barış Yıldız için imza verdiler.

Açıklama öncesinde toplantı gerçekleştiren ilçe başkanlarından 12 İlçe Başkanı Barış Yıldız için imza verdiler.

İmza veren ilçe başkanları Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, Arapgir İlçe Başkanı Muharrem Yedekçi, Arguvan İlçe Başkanı Ekber Aslantürk, Battalgazi İlçe Başkanvekili İlhan Şimşek, Darende İlçe Başkanı Haluk Ormancı, Doğanşehir İlçe Başkanı Memet Koca, Doğanyol İlçe Başkanı Şahin Öz, Hekimhan İlçe Başkanı Mustafa Mutlu, Kale İlçe Başkanı Kemal Kaleli, Kuluncak İlçe Başkanı Hidayet Şekerci, Pütürge İlçe Başkanı Ramazan Altundaş ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Hakkı Ayas. 

Açıklamayı gerçekleştiren Yeşilyurt İlçe Başkanı Hakkı Ayas’ın konuşma metni: 

Değerli Basın Emekçileri ve Sevgili Malatyalılar, 

100. Yılını kutlamaktan onur duyduğumuz; devletimizin ve cumhuriyetimizin kurucu gücü ve kurucu felsefesi; kurtuluşun ve kuruluşun mimarı; demokrasinin, hukukun ve özgürlüğün teminatı olan Cumhuriyet Halk Partimizin Malatya İl Kongresi, 24 Eylül 2023 Pazar günü yapılacaktır. 

Bu sebeple; güzide 12 ilçemizin seçilmiş ilçe başkanları olarak bugün partimizde toplandık. Örgüt bilinci ve sorumluluğuyla; demokratik ve şeffaf bir zeminde, içinde bulunduğumuz kongre sürecini değerlendirdik. 

Gençlik kollarından başlayarak 15 yılı aşkın bir süredir, partimizin bütün organlarında bir nefer olarak görev almış, partimizin bayrağını ve pankartını aşmış, parti okulumuzda eğitimler vermiş, parti ahlakı ve disiplini ile büyümüş, deprem süresince gece gündüz büyük bir özveriyle çalışmış ve ilimizde yaşanan felaketi ulusal medyaya taşıyarak her platformda sesimiz olmuş, örgütümüzün tecrübeli bir evladı olan; Barış Yıldız 12 ilçemizin ortak adayıdır. 

Barış Yıldız; özverinin, emeğin ve parti geleneğimizin temsilcisidir! 
Barış Yıldız; partinin evladı ve örgütün vicdanıdır! 
Her şey Malatya için! 
Her şey Cumhuriyet Halk Partisi için! 
Yaşasın Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk! 
Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi! 
Yaşasın Cumhuriyet Halk Partililer!

Bakmadan Geçme