Çamlıca'dan Bursluluk Sınavı

Çağdaş ve kaliteli eğitimin Malatya'daki merkezi olan Özel Çamlıca Koleji, Bursluluk ve Çamlıcaya Kabul Sınavına tüm öğrencileri davet etti.

Çağdaş ve kaliteli eğitimin Malatya’daki merkezi olan Özel Çamlıca Koleji, Bursluluk ve Çamlıcaya Kabul Sınavına tüm öğrencileri davet etti.
Çamlıca Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıtaç, düzenlenen Bursluluk ve Çamlıcaya Kabul Sınavı ile 2023-2024 eğitim öğretim dönemi için öğrenci alımlarını başlattıklarını belirterek, ”Fahri Kayahan TSK Lojmanları girişinde bulunan ilkokul-Ortaokul kampüsümüze ve Turgut Özal Bulvarındaki Lise Kampüsümüze geleceğin başarılı bireyleri arasında olmak isteyen tüm 3-4-5-6-7-9-10-11.sınıf öğrencilerini bekliyoruz.  Okulumuzda her yıl düzenlenen Bursluluk ve Çamlıcaya Kabul Sınavı ile 2023-2024 eğitim öğretim dönemi için öğrenci alımlarını başlatmış olacağız. Gençlerin yaşam boyu başarılı olmalarına, kendilerini her alanda değerli hissetmelerine yönelik olarak uyguladığımız eğitim modelimizin yanı sıra bilginin sevgiyle daha etkili bir şekilde kazanılabileceğini savunarak, kişisel ve fiziksel gelişimi birbirinden ayrı tutmuyor; duygusal zekanın geliştirilmesini önemsiyor ve özgüveni yüksek, global dünyaya evrensel bakabilen, hayatının her alanında sorumluluk sahibi, en önemlisi de mutlu gençleri hayata hazırlıyoruz.” Dedi. 
“TÜM ÖĞRENCİLERİ BEKLİYORUZ”
Düzenlenecek sınavın bir nevi seviye tespit sınavı olarak değerlendirilebileceğini kaydeden Sarıtaç, tüm öğrencileri katılabileceğini söyledi. Sarıtaç, ”Özel okullarda eğitim görmek için düzenlenen ve bir bakıma Seviye Tespit Sınavı olarak değerlendirilebilecek bursluluk sınavları, her yıl yapılmaktadır. Söz konusu sınava özel okul ya da devlet okulunda okuyan öğrenciler fark etmeksizin katılabilmektedir. Sınavda yakaladığı başarı ortalamasına göre öğrencilerin tamamen ya da kısmen burslu olarak eğitim almaları mümkün olmaktadır. Özel okullarda burslu okumak isteyen öğrenciler için verilen olanaklara baktığımızda; %25 ile %100 arasında değişen koşullarla burs olanağı sunulmaktadır. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.” İfadelerine yer verdi. 
Bursluluk ve Çamlıca’ya Kabul Sınavı için başvuru yapmak isteyen öğrenciler: Online kayıt için www.camlicakoleji.com.tr internet sayfasından, Okulsan Kitap Kırtasiye tüm şubeleri, Deniz Kitabevleri tüm şubeleri, Çamlıca Koleji İlköğretim ve Fen Lisesi Kampüsleri seçeneklerinden herhangi biri ile sınava başvuru yapabilir
 

Bakmadan Geçme