• Haberler
  • Malatya
  • Büyükşehir Belediyesi'nden LGS'ye Giren Öğrencilere Rehberlik Hizmeti

Büyükşehir Belediyesi'nden LGS'ye Giren Öğrencilere Rehberlik Hizmeti

Büyükşehir Belediyesi'nden LGS'ye Giren Öğrencilere Rehberlik Hizmeti

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Liselere Giriş Sınavı (LGS)’ye giren ve tercih yapacak öğrencilere ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriliyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, LGS tercih döneminde de öğrencilere tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti sunarak şehrimizin gençlerine destek olmayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Özalper Semt Konağı, Sümer Park içerisinde bulunan Aile Danışmanlığı ve Destek Merkezi’nde (MADEM) ve Kernek Külliyesi’nde tercih rehberliği ve danışmanlık hizmetinde öğretmenler, psikolojik danışmanlar ve sosyologlar öğrencilere yardımcı oluyor. Ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti 17 Temmuz 2024 tarihine kadar LGS öğrencilerinin tercihlerinde en uygun okul ve bölümü seçebilmeleri adına hizmet vermeye devam edecek.
Özalper Semt Konağı’nda tercih rehberliği çalışmaları hakkında bilgi veren Türkçe Öğretmeni Mehmet Emin Doğan, “LGS öğrencilerimize ve ilimizde bulunan tüm 8. sınıf öğrencilerimize tercih noktasında Büyükşehir Belediyesi adına rehberlik hizmeti veriyoruz. Burada da görüldüğü üzere öğrencilerimiz velileri ile birlikte tercih noktasında bizlerden destek alıyorlar. İlimizde bulunan tüm 8. Sınıf öğrencilerimizi 17 Temmuz 2024 tarihine kadar merkezlerimize bekliyoruz” dedi.
LGS Öğrencilerine rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren Psikolojik Danışman Rumeysa Nur Cici ise, tercih yapacak tüm öğrencilere 3 ayrı noktada hizmet verildiğini belirterek, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Kernek Külliyesi, Aile Danışmanlığı ve Destek Merkezi ve Özalper Semt Konağı olmak üzere LGS öğrencilerine ücretsiz tercih danışmalığı hizmeti veriyoruz. Bütün LGS öğrencilerini danışmanlık merkezlerimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme