Büyükşehir Belediyesi 'Anne – Baba Okulu Eğitimleri' Seminerleri devam ediyor

MABEM, öğrenci velilerine ve mahalle halkına yönelik farklı konularda eğitimler düzenliyor.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

MABEM, öğrenci velilerine ve mahalle halkına yönelik farklı konularda eğitimler düzenliyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri (MABEM) biryandan düzenlemiş olduğu kurslarla binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim verirken biryandan da ailelerine yönelik eğitici seminerler düzenliyor. 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri (MABEM) yetkilileri, eğitim merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin velilerine ve eğitim merkezinin bulunduğu mahalledeki mahalle halkına yönelik çeşitli seminerler düzenliyor. ‘’Anne – Baba Okulu Eğitimleri’’  adıyla yürütülen seminer çalışmalarında eğitimden kültüre, sanattan spora, siber güvenlikten mahallelilik bilincine kadar birçok farklı konu yer alıyor. Seminerler; Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün alanlarında uzman olan personelleri tarafından veriliyor.
‘’Anne – Baba Okulu Eğitimleri’’  kapsamında yürütülen seminer çalışmaları belirli bir takvime göre düzenleniyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde de Salköprü Semt Konağı’nın bulunduğu mahalle halkına ve merkezde eğitim gören öğrenci velilerine yönelik ‘En İyi Narkotik Polis Anne’’ başlıklı bir seminer verildi. Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubede görevli uzman personeller tarafından verilen eğitime çok sayıda vatandaş katıldı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretim faaliyetleri yürütülen beşi semt konağı, dokuzu eğitim merkezi ve biri millet kıraathanesi olmak üzere toplam on altı eğitim merkezi bulunuyor. Bu eğitim merkezlerinde sınavlara hazırlık, kültür-sanat, hobi, el becerileri ve meslek kursları düzenleniyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN