Binlerce Malatyalı Sanat Sokağında Tek Yürek Oldu

Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Final karşılaşmasında Hollanda ile karşılaşan A Milli Futbol Takımımızın mücadelesini binlerce Malatyalı omuz omuza,

Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Final karşılaşmasında Hollanda ile karşılaşan A Milli Futbol Takımımızın mücadelesini binlerce Malatyalı omuz omuza, tek yürek Büyükşehir Belediyesi Sanat Sokağı’nda takip etti.
A Milli Futbol Takımımızın Hollanda ile oynadığı çeyrek final müsabakasının heyecanı Sanat Sokağı’nda bir kez daha yaşandı. Sosyal Medya hesabından Malatyalılara çağrıda bulunarak birlikte maçı izlemek için dev ekranların kurulduğu alana davet yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Milli Takım formasıyla binlerce Malatyalı vatandaşla birlikte karşılaşmayı omuz omuza takip etti.
Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada son 8 takım arasına kalan Türkiye-Hollanda karşılaşması öncesinde taraftarlar sanat sokağında yer alan dev ekrandan maçı izlemek için toplandı. Maç öncesinde bando gösterisiyle tezahüratlar yapan taraftarlar maç saatine kadar marşlar söyledi. Büyükşehir Belediye Binasına yansıtılan Ay Yıldızlı bayrağımızla birlikte coşku ve heyecan zirveye ulaştı. Sanat sokağına akın eden binlerce taraftar, atılan golden sonra büyük bir sevinç yaşadı. 
Karşılaşmanın son saniyesine kadar alkışlarla, tezahüratlarla Millilere destek olan taraftarlar, 2-1'lik mağlubiyet sonrasında yarı final şansını kaybeden Milli Takımımıza alkışlarla Malatya'dan destek oldu.
 

Bakmadan Geçme