• Haberler
  • Malatya
  • Bayramdan sonra, mevcut çevre yolunun komple yenilenme işi başlıyor.

Bayramdan sonra, mevcut çevre yolunun komple yenilenme işi başlıyor.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan ,Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen ve Bölge Müdürü Yusuf Güneş ile bir kez daha görüştü.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan yaptığı görüşmede şu görüşlere yer verdi;

"Bayramdan hemen sonra, mevcut çevre yolunun komple yenilenmesi işi başlıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılacak. 

Bunun haricinde, Büyükşehir Belediyemizin talebi doğrultusunda, şehrin trafiğini rahatlatacak; 2 tanesi şehrin batı tarafında 1. OSB ve 2. OSB dönemeçlerinde, 2 tanesi de doğu tarafında Araştırma Hastanesi ve Sincik bağlantı yolu dönemeçlerinde olmak üzere 4 büyük kavşak planlamaya alındı.

Yine mevcut çevre yolu üzerinde Üniversite'den Çöşnük tarafına doğru olan yolda 8 km'lik bir bisiklet yolunun çalışmalarına başlanıyor.

Ve elbette Kuzey Çevre Yolu... Kayseri kavşağından kesintisiz şekilde Battalgazi Ali Baba mezarlığına kadar gelen 38,2 km'lik kısmın tamamı Eylül sonu itibarıyla açılıyor. Kalan Hacıhaliloğlu Çiftliği'ne kadarki 15,3 km'lik kısmının ise ikmal ihalesi önümüzdeki ay yapılacak ve 2025 yılı sonu itbariyle bu kısım da açılmış olacak inşAllah. 

Bunun önemli bir bağlantı yolu olan ve daha önce 3,4 km'lik kısmı tamamlanmış olan Battalgazi Eski Malatya yolunun kalan 2,6 km'lik kısmının çalışmaları da bayramdan sonra başlıyor. Kısa zamanda tamamlanacak.

Sayın Bakanımız ile görüştükten sonra şunu net şekilde söyleyebiliriz: 2024 ve 2025 boyunca Ulaştırma Bakanlığı'nın Malatya'da devam eden projelerine ilişkin herhangi bir ödenek problemi yaşanmayacak. Ki 2024 yılında sadece Kuzey Çevre Yolu için ayrılan ödenek 550 milyon TL. 

Tüm projelerin nihayete ermesi için takibi sürdürecek ve gelinen nokta hakkında şehri ara ara bilgilendirmeye devam edeceğiz. Her iki çevre yolu, tüm bağlantı yollarıyla beraber şehre yakışır şekilde açılana dek..." ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme