Başkan Koçak, 'Şehrimizin Hemşerilerimizin yanında olacağız müsterih olsunlar'

Ankara Pötürgeli'ler Derneği Başkanı Güzin Koçak Başkanlığında Ankara'da faaliyet gösteren tüm Dernek Başkanları Malatya için bir araya geldi .

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Ankara Pötürgeli’ler Derneği Başkanı Güzin Koçak Başkanlığında Ankara'da faaliyet gösteren tüm Dernek Başkanları Malatya için bir araya geldi .

Koçak ,” 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş Pazarcık merkezli asrın felaketi depremde yıkım gücü ve hasar anlamında en fazla etkilenen Malatya'mız için bir çatı altında toplanarak eski Valimiz Saffet Arıkan BEDÜK koordinasyonunda buluştuğumuz adını MAFAD olarak Ankara ilimize gelen her depremzede Ailemiz ile birebir temas kurarak dertlerine derman olmaya çalıştık, bu konuda elinden gelenin fazlasını yapan gecesini gündüzüne katan tüm Dernek Başkanlarıma teşekkürler ediyorum “ dedi.
Şu andan itibaren herseyi daha net görebilme adına sisli ve puslu günler geride kaldı diyen Koçak,” Malatya'nın sıkıntıları ve Hemsehrilerimizin ihtiyacı nedir daha net görebiliyoruz. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için MADEB Başkanımız Battal YILDIZ ve MAFED Federasyonumuza bağlı olan Dernek Başkanlarımız ile durum değerlendirmesi yaparak İnsanlarımızın sıkıntılarını çözmek için güç birliği yaparak yanlarında olacağız. Hiç bir Hemşehrimiz  mutsuzluğa umutsuzluğa kapılmasın kapı kapı gezerek Bakanlıklarda ve Cumhurbaşkanlığında onların sesi olacağız” ifadesini lullandı.

Malatyalılar Birliği Genel Başkanı Battal YILDIZ ise,” Bir Sehir plancısı ve Mimar olarak projeleri görme imkanım oldu. Sabır ve Gayretle Malatya dokusunu kaybetmeden yeniden inşa ediliyor. Evet İnsanlarımız biraz sabırsız biraz yavaş olduğundan muzdarip fakat ihale süreçleri bittiğinde Şehrin merkezi gün yüzüne çıkacaktır ve Malatya umut ediyorum ki eski halinden daha güzel yeni yaşam alanları ile bambaşka bir Şehir olacaktır. Tüm projeleri yakinen takip ediyorum “ şeklinde konuştu.
Battalgazi Dernek Başkanı Naki DİKBAŞ ise ,” Az bir zaman kaldı okullar açılacak elimizden geldiğince Öğrencilerimizin yanında olmalıyız Kırtasiye ve diğer okul malzemeleri için ne gerekiyorsa Çocuklarımızın yanında olmak boynumuzun borcu gerekenleri yapacağız “ dedi.

MAFED Genel Sekreteri Mustafa Namık GÜZELER ve Akçadag Dernek Başkanı İbrahim EVIN İse sorunları tek tek masaya yatırarak çözüm noktasında bir komite kurularak Devlet kademesinde Malatya'nın tüm sorunlarına çözüm aranması için bir heyet oluşmasını sağladı .

Toplantıya Başkanlık eden Guzin KOÇAK,” Bugün göreve başlayan yeni Valimize görevinde üstün başarılar diliyorum. İnşallah Malatya’mıza yeni bir bakış acısı ve işlerin hızlanması konusunda öncülük edecektir . Bizlerde Başkanlarımız ile birlikte kurulan komisyon heyetimiz ile birlikte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet YILMAZ beyefendiye bir Sunum yaparak Şehrimizin Hemşerilerimizin yanında olacağız müsterih olsunlar “ 

Koru Hastanesi toplantı salonunda yapılan toplantıya ,
Guzin KOÇAK Pötürgeliler Derneği Başkanı, Battal YILDIZ MADEB Genel Başkanı  , Naki DİKBAŞ Battalgazi Dernek Başkanı, Songül BAŞIBÜYÜK Arapgir Kadın Kolları Başkanı, Naim YURTÇU Doğanşehir Dernek Başkanı, Bahadır ŞAHIN MADEB Yönetim kurulu üyesi, Mustafa NAMIK GÜZELER MAFED Genel Sekreteri, Hüseyin ÖZDEMİR Arapgir Dernek Başkanı, Sıddıka KUŞANAC MAFED Başkan Vekili, Haydar BAL ,Hekimhan Sazlılar Derneği Başkanı, Abdulvahap UZUNOĞLU Hekimhanlılar Derneği Başkanı, İbrahim EVİN Akçadağlılar Derneği Başkanı iştirak ettiler.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN