Başkan Kazgan, 'Hizmet Maratonunda Çıtayı Yükseltmeye Devam Ediyor'

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan,’’ vizyonel yatırımları  İlçemizle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz’’dedi.  
İlçeye yapılan hizmet ve yatırımları  değerlendiren Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan,’’Belediyemizin kaynaklarını milletin hizmetine sunarak ciddi başarılar elde ediyoruz ve vizyonel yatırımları  İlçemizle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz’’dedi.  
Göreve geldiği günden itibaren , İlçe halkına kaliteli hizmet sunmanın ve  hayat standartlarını yükseltmenin gayreti içerisinde çalışmalarını sürdüren ve Akçadağ İlçesine hizmet noktasında güzel kazanımlar sağlayan Başkan Kazgan, İlçeyi büyütmenin gayreti ile hizmet maratonunda çıtayı yükselmeye devam ediyor.
 
Akçadağ’da Belediyesi eliyle yürütülen ve ilçenin yükselen değerleri için yapılan çalışmaların önemine dikkat çeken Başkan Kazgan,’’ Özellikle bunlardan başlıcaları olan bölgenin ve ülkemizin turizmde çekim merkezi olma yolunda ilerleyen Levent Vadisi Seyir Terası ile çevresinde bitirilen ve yapımı devam eden işler görülmeye değer. Alanda Restaurant, WC, Macera Parkı (Cam Köprü, Dev Salıncak, Yamaç Salıncağı, Trambolin), Yürüyüş Rotaları, Dağ Bisiklet Yarış Parkuru yapım işleri tamamlanmış, Kamp alanı ve çevresi ile mağara satış ofisleri yapım işlerinde de son aşamaya gelinmiş durumda’’dedi.
Bu çalışmalarla yetinmeyen Akçadağ Belediyesi ilçe genelinde işsiz vatandaşlara istihdam yaratmak amacıyla ilçe merkezinde kapalı alanı 3500 m2 olan Tekstil fabrikası kurmuş, kurulumunu tamamladığı Kilitli Parke Taşı Üretim Fabrikası ile de 77 mahallesinin parke taşı ihtiyacını karşılama anlamında önemli bir adım atmıştır. 
Bu projelerin yanı sıra Belediyenin tamamen kendi bütçesi ile ihale edip yapımında son aşamaya geldiği “Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında ilçe merkezinde yapılan dükkan ve binaların dış cephe giydirmeleri, boya, tamirat işleri ile “Meydan Park Düzenlemesi ve Cafe İnşaat Yapım İşi” Projesinde yapılan çalışmalar görülmeye değer hale gelmiş, ilçe merkezinin eski köhne harabe görünümü, yerini tarihi doku bozulmadan modern bir görünüme bırakmış.
 
HABER: FİLİZ YAVUZKURT
 

Bakmadan Geçme