Başkan Karakuş'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında,

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Türk Milleti'nin 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazanarak bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığını kaydetti.


Başkan AKarakuş mesajında; 99. yılını kutladığımız Cumhuriyetin, aziz Türk Milleti'nin her türlü zorluk ve imkansızlığa rağmen örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri olduğunu belirtti.


 “Türk Milleti tarih sahnesinden silinmek üzereyken, kadın erkek, genç yaşlı demeden hür yaşama şuuruyla tek vücut olmuş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Büyük zafer, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Aziz milletimizin dünya tarihinde emsali bulunmayan bir kahramanlık destanıyla bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle mukaddes vatanımızın istiklali uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin Cumhuriyet ile taçlandığı 99. kuruluş yıl dönümümüzü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor; bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere egemenlik ve bağımsızlık uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN