• Haberler
  • Malatya
  • Başkan Gürkan, 'Malatya'yı Eski Günlerine Getireceğiz'

Başkan Gürkan, 'Malatya'yı Eski Günlerine Getireceğiz'

Ankara Valisi Vasip Şahin ve beraberinde Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar ile Sincan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsa Yalçın

Ankara Valisi Vasip Şahin ve beraberinde Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar ile Sincan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsa Yalçın, Kahramanmaraş merkezli depremlerden ciddi bir şekilde etkilenen Malatya’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretleri kapsamında Malatyalı vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Vasip Şahin, depremin ilk gününden itibaren Ankara’daki tüm imkânları Malatya için seferber ettiklerini iletti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise 6 Şubat’ta yaşanan deprem ile birlikte Vali Şahin’in Malatya’daki gelişmeleri yakinen takip ettiğini ifade etti.

 

Malatyalı vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar, “Öncelikle Malatyalı hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ölenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ankara Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı olarak, Sayın Valimizin Başkanlığında 6 Şubat’tan bu yana teyakkuz halindeyiz. Sizlere fiziksel ve kilometre olarak uzak olabiliriz ama gönül olarak sizlerle her zaman beraberiz. Acılarımız paylaşıyoruz, elimizden gelen maddi, manevi her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz. Ankara Esnaf Odası olarak Malatya’da esnaflarımız için çarşı kuruyoruz. Buradaki son duruma bakmak istedik. Ben tekrardan geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. İnşallah yaralı sararak, bu enkazın altından kalkacağız” şeklinde konuştu.

Depremin yaralarının sarılması noktasında gerekli çalışmaları yaptıklarını söyleyen Sincan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsa Yalçın, “Sayın Valimiz Vasip Şahin Bey ile Malatya’ya geldik. Buraya gelince yıkımın ve durumun vahametini daha iyi anladık. Biz Türk Milleti olarak, çok hızlı bir şekilde organize olduk ve gerekli yardımlar deprem bölgelerine ulaştırıldı. Hayatın tekrar normale dönmesi için hızlı bir şekilde çalışmalar yapılıyor. Valimiz Vasip Şahin Bey’in önderliğinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülke olarak yaraları saracağız. Elimizden ne gelirse onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

Gürkan, “Malatya eskisi gibi huzur şehri ve seçkin insanların şehri olma noktasında emin adımlarla ilerleyecektir

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan, “Malatya’mıza geçmiş olsun dileklerinde bulunma noktasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, valilerimize belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, kaymakamlarımıza, siyasi partilerin genel başkanlarına, sivil toplum örgütlerine, hayır kuruluşlarına, hayırsever vatandaşlarımıza ve milletimize teşekkür ederim, hepsi Malatya’mıza geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Malatya’mızı ziyaret etmeniz bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Valimiz Vasip Şahin’i hem kaymakamlık hem de Malatya Valisi olduğu dönemlerde valimizi Malatya ile özdeştirmiştik. Malatya’mızda kaymakamlık ve valilik yaptığınız dönemlerde nezaketinizle, devlet duruşunuzla, zarafetinizle, milletimizin gönlünde taht kurdunuz. Malatyalılar sizleri çok seviyor.

6 Şubat’ta vuku bulan deprem ile birlikte Sayın Valimiz Vasip Şahin Beyefendi Malatya’yı ve Malatya’daki gelişmeleri yakinen takip etti. Malatyalı hemşerilerim adına sizlere müteşekkir olduğumu ifade etmem istiyorum. Hayır kuruluşlarının Malatya’ya yardımı noktasında Malatya’mıza çok yardımcı oldunuz, sizlere teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Diğer taraftan Ankara Esnaf Odaları 91.000 Dev Öğrenci Okulu’nun bulunduğu alana konteynerlerden bir çarşı yapıyorlar. Biz belediye olarak kendilerine gerekli yeri tahsis ettik. Bu çalışma da esnafımızın bir an evvel ticari hayatına başlama noktasında esnaf oda başkanlarımızın emeği var. Diğer taraftan Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığımızın, belediyelerimizin, derneklerimizin ve yaptırdığı iş yerleri ve konteynerler hepsi bir araya gelecek, Malatya eskisi gibi huzur şehri ve seçkin insanların şehri olma noktasında emin adımlarla ilerleyecektir.

Gerek bakanlarımız gerek valilerimiz gerek belediyelerimiz ve gerekse de diğer kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde çalışıyoruz. Malatya’da depremin etkisinin kamuoyunda az yansıması da Malatya’daki birlikteliktir. Yoksa yıkımın boyutuna baktığınızda Hatay’dan sonra en fazla yıkım Malatya’dadır.  İnşallah el ele vererek birlik ve beraberlik içerisinde Malatya’yı eski günlerine getireceğiz” dedi.

Vali Şahin, “Malatya’mız daima güzel günleri yaşasın”

Her daim Malatya ve Malatyalı vatandaşların yanında olduklarını belirten Ankara Valisi Vasip Şahin,

“Malatya benim için kalbimde yeri olan özel bir şehirdir. Depremin başından beri Malatya’nın yanında olmaya gayret ettik. Sağ olsun esnaf odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hayırsever vatandaşlarımız tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da da büyük bir özveriyle deprem bölgelerine yardıma koştular. Şu anda Ankara, Türkiye genelinde en çok depremzedeyi misafir eden kent konumundadır. Ankara’da depremzede kardeşlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Kısacası Malatya’ya ve Malatyalı kardeşlerime geçmiş olsun demek istiyorum. Allah bir daha böyle ir acıyı göstermesin. Malatya’mız daima güzel günleri yaşasın” diye konuştu.

 

Bakmadan Geçme