• Haberler
  • Malatya
  • Başkan Gürkan: Malatya'nın Her Noktasında Ekiplerimiz Çalışmalarını Sürdürüyor

Başkan Gürkan: Malatya'nın Her Noktasında Ekiplerimiz Çalışmalarını Sürdürüyor

Karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gürkan

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TOKİ Karagöz bölgesinde sürdürülen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdüren ekiplere gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da yoğun bir kar yağışının olduğunu belirten Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin Malatya genelinde vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için gece-gündüz aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ekiplerin Malatya genelinde karla mücadele çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürdüğünü belirterek, “TOKİ Karagöz bölgesinde çalışmaları inceliyoruz. Kar, rahmet güzel bir şekilde yağıyor. Sabah saatlerinde TOKİ bölgesinde yollarımız kapalıydı. İlgili arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yaparak yolların açılmasını gerçekleştirdiler. Özellikle çalışmaları yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmasınlar. Çıkıldığı takdirde araçlarında kar lastiği ve zincir olmasına dikkat edilmesi önemli. Cenabı Allah’ın rahmeti ve bereketi bütün milletimizin üzerine olsun. Türkiye’nin bütün bölgelerinde yoğun kar yağışı devam etmekte. Meteorolojik verilere göre son 52 yılın en yoğun kar yağışının olduğu bir mevsimi yaşıyoruz. Bu anlamda kar, Malatya açısından, çiftçilerimiz açısından, içme ve sulama suyu açısından da önemli bir katkı sağlayacaktır. Çalışmalarımızı yapan ekiplerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
 

Bakmadan Geçme