Başkan Gürkan: Ana Arterlerimizin Hepsi Açık, Kapalı Hiçbir Yol Bırakmayacağız

Mıhlıdut ve Fahri Kayahan Caddelerinde kar küreme çalışmalarını takip eden

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Karla mücadele kapsamında aralıksız bir şekilde devam etmekte olan çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mıhlıdut ve Fahri Kayahan Caddeleri’nde gece geç saatlere kadar yapılan kar temizleme çalışmalarına da iştirak etti.
Malatya’ya kar yağışının düşmesiyle birlikte sahada olan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sahada bulunan Büyükşehir Belediyesi ekiplerini sürekli ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerini tebrik eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın bu seferki durağı ise Mıhlıdut ve Fahri Kayahan Caddeleri’ndeki ekipler oldu. 
Kar küreme ve temizliği yapan ekiplere emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, “Personellerimiz 7/24 saat esasına göre çalışıyor. Sadece Yol Asfalt Birimine bağlı personellerimiz değil MASKİ personellerimiz de var. Şu an bu bölgede çalışan ekibimiz de MASKİ personelleri. Bir taraftan Park Bahçeler, bir taraftan BELSOS, bir taraftan MOTAŞ, bir taraftan Yol Asfalt ekipleri yani belediyenin bütün personelleri şu anda teyakkuz durumunda. Ekiplerimizin tamamı vatandaşlarımızın daha rahat erişime ve ulaşıma kavuşmaları için hepsi gece gündüz demeden eksi 15 - 16 derecelerde çalışmaktalar. Tüm ekiplerimiz, vatandaşlarımızın rahat ulaşımını temin etmek için gayret gösteriyorlar. Ben bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Vatandaşlarımız da müsterih olsun. Kar bir rahmettir. Burada bütün vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Geçenlerde Urfa’ya kamyonlarla kar götürdüler ki çocuklar kar oynasınlar. Ara tatil olması münasebetiyle çocuklarımız karın zevkini yaşasınlar. 
Ulaşım konusunda da ana arterler içerisinde trafiğe kapalı hiçbir yerimiz yoktur. Diğer kırsal noktalarda ise yollarımız tipi ve kar dolayısıyla açılmasına rağmen kapanıyor. Ama hiçbir vatandaşımızın mağdur olmadığını buradan hemşerilerimizin bilmesini arzu ediyorum. Yani kapalı olan yerlerde ise herhangi bir acil hasta durumunda veya zorunlu bir durum söz konusu olduğunda gerekli çalışmalar hızlı ve yoğun bir şekilde gerçekleştirilerek yollar açılıyor. 
Netice itibariyle kapalı hiçbir yeri bırakmayacağız. Bu konuda bütün hemşerilerimizin müsterih olmasını temenni ediyorum” dedi.
Öte yandan karla mücadele çalışmalarına destek veren MASKİ ekipleri de, kar küreme ve temizleme çalışmalarının biran önce tamamlanması için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. MASKİ İşletmeler Daire Başkanı Ramazan Toy, “Şuan Mıhlıdut ve Fahri Kayahan Caddelerindeki kaldırım ve yolda kalan kar temizliğini yapıyoruz. Az bir işimiz kaldı.  Birazdan Mıhlıdut ve Fahri Kayahan Caddelerindeki kar temizliğimizi bitirerek, yollarımızı açıp vatandaşlarımızı rahatlatacağız” şeklinde konuştu. 
Şehir Mezarlığını ziyaret
Fahri Kayahan ve Mıhlıdut Caddelerindeki incelemelerin ardından Şehir Mezarlığına geçerek Mezarlıklar Şube Müdürlüğünü de ziyaret eden Başkan Gürkan, başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı personellere teşekkür etti. 
Başkan Gürkan, gerek Şehir Mezarlığında cenaze defin işlemleri sırasında, gerekse iller arasındaki cenazelerin nakil işlemlerinde yağışlı ve zorlu şartlara rağmen sınırlarını zorlayarak mesai mefhumu gözetmeden yoğun bir çalışma gerçekleştiren Mezarlıklar Şube Müdürlüğü personellerine teşekkür etti. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN