• Haberler
  • Genel
  • Babalar Gününde 'ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları' ile Umutları Yeşertin!

Babalar Gününde 'ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları' ile Umutları Yeşertin!

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL)

ÇEKÜL Vakfı, Babalar Günü'nü daha yeşil bir gelecek umuduyla kutlamak isteyenler için anlamlı bir hediye öneriyor. “Doğa ve Kültürle Varız!” sloganı çerçevesinde, insan yaşamı ile doğal yaşamın sürdürülebilirliğini eşdeğerde tutan ÇEKÜL, bu özel gün için sevdiklerine fidan hediye etmek isteyenlere 7 Ağaç Ormanlarını sunuyor. Doğaseverlerin desteğiyle Türkiye'nin dört bir yanında büyüyen ormanlara katkıda bulunmak, babalarımıza duyduğumuz sevgiyi ve doğa için taşıdığımız sorumluluğu simgeliyor.

Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon doğaseverin katkılarıyla 4 milyondan fazla fidanın dikildiği 7 Ağaç Ormanları, Türkiye'nin 7 bölgesinde büyümeye devam ediyor. Fıstık çamı, kızılçam, karaçam, akçaağaç, ardıç, meşe, badem gibi türlerin toprakla buluştuğu bu ormanlar sadece bugünü değil, geleceğimizi de yeşertiyor.

Babalar Günü'nde sevdiklerinize fidanlar hediye ederek doğal mirasın korunmasına ve yaşam döngüsünün sürdürülmesine destek olabilirsiniz. ÇEKÜL Vakfı olarak, doğayla uyum içinde yaşadığımız bir dünya için herkesi Babalar Günü’nde fidanlar dikmeye davet ediyoruz.

Bakmadan Geçme