Alperen Ocakları'ndan Filistin'e destek kampanyası

Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Malatya İl Başkanı Yalçın Arıcak

Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Malatya İl Başkanı Yalçın Arıcak, Akperen Ocakları Malatya İl Başkanlığı olarak Filistin halkına gönderilmek üzere yardım kampanyası başlattıklarını dile getirdi.

Başkan Arıcak İsraile'de tepki göstererek, "Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur.
Firavuna karşı olmak yetmez , Musa'nın yanında olmak gerekir. Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu" şeklinde sert tepki gösterdi.

Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Malatya İl Başkanı Yalçın Arıcak," Ebu Hureyre’den (radıyallahu anh) rivayetle Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: "Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (gâlip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu, şu arkamdaki Yahudi’dir, gel de onu öldür!’ diye haber verecektir. Sadece garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır.”
(Müslim)

Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur.
Firavuna karşı olmak yetmez , Musa'nın yanında olmak gerekir. Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu  

Müslüman bir toplumuz ve Necip bir milletin evlatlarıyız. Asırlardır ceddimiz zalimlere engel mazlumlara siper oldu. Bu geçmişte de öyle bugün Allah ın izniylede hep öyle olacak.
Necip milletimiz oralardan çıktıktan  hemen sonra kan ve gözyaşı hiç dinmedi. Telafisi mümkün olmayan olaylar yaşanıyor. Gün olur ki bizler tekrar İslam’ın sancağını, Türk’ün bayrağını dalgalandıracağız. Hayal etmek, yetmez, çok çalışmak gerekir. Çünkü atalarımız bize bunu gösterdi.  Bizler her zaman Filistin halkının yanındayız. 
Bu kadar göz yaşı, kan, vahşet, katliam...
Bunlara seyirci kalamazdık. Terörün her türlüsünü, israili ve destekcilerini lanetliyoruz Allah'ın laneti ve gazabı üzerlerine olsun.
"Yıkılasın İsrail 
Enkazını göreyim
Sana ülke diyenin
Yüzüne tüküreyim!"
Aynı zamanda milli olmayan her şeye boykot uygulansın istiyoruz. 
Milletimize sesleniyorum. Lütfen duyarlı olalım.
Milletimiz Filistin, Karabağ, Suriye, Afganistan, Doğu Türkistan... Nerde zulüm var, oradayız elhamdülillah. 
 Malatya Alperen Ocakları İl Başkanlığı,  BBP İl Başkanlığı, İlçe Teşkilatlarımız, Kadın Kollarımız ve gönüllülerimiz ile bugün başlattığımız Malatya dan Filistin'e destek olmak amacıyla yardım kampanyasını başlattık. Kimisinin bir damla su misali katkı sunmaları kimisinin maddi, kimisinde, duası olsun istedik. Bu mihvalde katkıyı genişletmek için bugün kermesimizi açtık.  Toplanan yardımlar devletimizin ilgili hesaplarına yatırılarak Gazze’de ki kardeşlerimize merhem olsun istedik. Kermesimiz 5 gün sürecektir.

Dünya şunu bilmelidir ki Zulüm ile abat olunmaz. Bir gün İsrail de yıkılacak, Allah onları da perişan edecek. Cenab ı Hak bize de görmeyi, Filistin ve Mescid-i Aksa'da Cuma Namazı kılmayı nasip etsin.
Bu anlamlı organizasyonumuzda  emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme