• Haberler
  • Gündem
  • Ak Parti Malatya İl Başkanı Gören'den ABYB'ye Ziyaret

Ak Parti Malatya İl Başkanı Gören'den ABYB'ye Ziyaret

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Namık Gören ve beraberindeki heyet Basın Konteyner ziyaretleri kapsamında Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Malatya Şube Başkanlığını ziyaret ettiler

6 Şubat tarihli depremlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının resmi verilerine göre, Malatya’da 130 bin civarında yıkımın meydana geldiğini belirten Başkan Gören,’’depremden en çok etkilenen 3.İl Malatya’’ dedi.
Çalışmaların yavaş ilerlediği yönündeki eleştirilere de açıklık getiren AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören ,deprem sonrası Malatya’da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Malatya’nın  depremden en çok etkilenen 3. İl olduğunu belirten Başkan Gören,’’depremin ilk anından bugüne kadar Malatya’da yaklaşık 40 binin üzerinde konteyner kuruldu, 90 bin civarında çadır kuruldu. Halkımızın geçici barınması sağlandı. Günlük 490 bin yemek dağıtımı yapıldı. Malatya’da eski yapıların bulunduğu şehir merkezi ile birlikte konut stokumuzun yoğun olduğu Bostanbaşı ve Fahrikayahan bölgelerinde ciddi zarar meydana geldi’’şeklinde konuştu.
Gerçekleşen ziyarette Orta Hasarlı Binaların durumu hakkında da bilgi veren Gören, Üniversitelerden güçlendirilebilir raporunu alan ve güçlendirme projesini yaptıran binalarda yüzde 80 çoğunluk sağlandığı sürece kredi desteği ile güçlendirme yapılabileceğini söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ise, Başkan Gören ve beraberindeki heyete teşekkür etti, başarılar diledi.

Bakmadan Geçme