Ak Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, Akpınar Esnafını Ziyaret Etti

Ak Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, Akpınar Esnafını Ziyaret Etti

6 Şubat depremlerinde büyük yıkım yaşayan Malatya’da kent merkezinde incelemelerde bulunan AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, yeni çarşı çalışmalarının 1 yıl içerisinde tamamlanacağını belirterek, “Hep birlikte başaracağız” dedi.
Seçim çalışmalarına Akpınar Meydanı’nda esnaf ziyaretinde bulunarak devam eden AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, tarihi dokusu, kültürü ve mimarisi ile Malatya ekonomisinin kalbi olan çarşı merkezinde devam eden çalışmaları da yerinde inceledi.
Depremlerde işyerleri hasar alan ve yıkılan esnafın büyük bir hoşgörü içerisinde kentin yeniden ayağa kalkması için gayret gösterdiğini aktaran Taşkın,  zor şartlar altında faaliyet gösteren esnafın her daim yanlarında olacaklarını söyledi. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin girişimleriyle çarşı merkezindeki inşaatın süresinin 5 ay öne çekildiğini ifade eden Bayram Taşkın, çalışmaların yıl sonuna doğru tamamlanacağını belirterek, tespit edilen bir takım sorunların çözümleri için de gayret içerisinde olduklarını kaydetti.

Ana hedeflerinin çarşı inşaatının tamamlanması olduğunu ifade eden Taşkın, devletin tüm imkanları ile çalışmaların kesintisiz sürdüğüne vurgu yaparak yılbaşından sonra esnafın peyderpey kalıcı iş yerlerine taşınmaya başlayacağını belirtti.
Taşkın, devlet millet ele ele vererek bu zor günleri geride bırakıp, Malatya’yı hep birlikte ayağa kaldırmayı başaracaklarını söyledi.

Bakmadan Geçme