Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu duruma tepki göstererek yetkililere seslendi.

Elazığ Ağın İlçesi 6. Bölge Teşviklerinden yararlanamayacak

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Malatya Cadde Haber - Said Yalçın

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Elazığ’ın 9 ilçesi 6. bölge teşviklerinden yararlanabilecek. Ancak açıklanan ilçeler arasında ağın ilçesinin olmadığı görüldü. Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu duruma tepki göstererek yetkililere seslendi.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Elazığ’ın Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice ilçeleri Cazibe Merkezleri Programı Kapsamında 6. Bölge teşviklerinden yararlanabilecek.

Karar sonrası açıklama yapan Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Elazığ’da teşviklerden yararlanamayacak tek ilçenin Ağın Olduğunu söyledi. Uslu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Nisan kararıyla Malatya’nın tüm ilçelerinin cazibe merkezi programına alındığını ve 6. Bölge teşvikinden faydalandığını. Tabi il başkanım kıymetli Yunus Bal’a da ben konuyu arz ettim oda araştırıyor. Elazığ’ın 9 ilçesi kapsamda sadece Ağın kapsam dışı” dedi.

Ali Uslu, Ağın’ın da afet Bölgesi içerisinde yer aldığını anımsatırken yine deprem sürecinde çok sayıda depremzedenin ilçeye geldiğini ifade etti. “Ağın da bu ilçeler arasına alınmalıydı.” dedi. Uslu, “Ağın her zamanki gibi unutulmuş sahip çıkılmamış bir pozisyonda oluyor bizi üzdü. Çünkü bu bir yanlış yani Afet Bölgesi ilçemizde depreminin ilk gününden itibaren 3 bin 500 hemşehrimizi ağırladık şuanda 2 bine yakın hemşehrimiz var eğer cazibe merkezine alınacaksa Ağın’da alınmalıydı” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN