• Haberler
  • Malatya
  • 99 Okula 'İklim Değişikliği Ve Sıfır Atık' Farkındalık Eğitimi Verildi

99 Okula 'İklim Değişikliği Ve Sıfır Atık' Farkındalık Eğitimi Verildi

99 Okula 'İklim Değişikliği Ve Sıfır Atık' Farkındalık Eğitimi Verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere ‘İklim Değişikliği ve Sıfır Atık’ farkındalık eğitimleri verildi.Farkındalık eğitimleri merkez ve ilçelerde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelikgerçekleştirildi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İş Güvenliği Birimleri ile koordineli olarak yapılan farkındalık eğitimleri, toplam 99 okula ve 8743 öğrenciye verildi.
İklim değişikliği, kaynaklarımızın verimli kullanılması, israfın önlenmesi, atıkların minimuma indirilmesi ve oluşan atıkların geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan eğitim programı, öğrencilerin çevre duyarlılığına da farkındalık sağlıyor. Eğitim programı kapsamında birçok atık türü ile ilgili geri dönüşüm yöntemleri, süreçleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.
‘İklim Değişikliği ve Sıfır Atık’programında ayrıca Malatya’nın deprem sonrasında toparlanma sürecine katkı sağlamak amacıyla çevre temizliği hakkında farkındalık, enerji tasarrufu, sıfır atık ve iklim değişikliği konu başlıkları hakkında bilgiler verildi. 
Eğitime katılan öğrenciler, ‘İklim Değişikliği ve Sıfır Atık’konusunda bilgilendirildikleri için memnun olduklarını belirttiler. Öğrenciler aynı zamanda eğitim sonunda elde ettikleri bilgilerle,  çevre sorunlarına karşı daha etkin çözümler üretebileceklerini ve motivasyonlarının arttığını dile getirdiler. 

Bakmadan Geçme