4 Eylül Sivas Kongresi Kutlama Mesajı

Sivas Turizm derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Sivas Turizm derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Bakar, mesajında, "Millî Mücadele’nin kalbinin attığı Sivas'ta, Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarına Sivas, tam 108 gün boyunca ev sahipliği yaptığını ifade ederek, Sivas halkının bu kutlu davada huzur içerisinde bir çalışma ortamı sağladığını söyledi.

Başkan Bakar, "Sivas ili idareci ile, askerî erkânıyla, halkıyla el ele sergilediği bu misafirperverliği ile Türk Devleti’nin bağımsızlık mücadelesinde zafere giden yolu açarak, bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesini sağlamıştır. Bizler Türk milleti olarak, Sivas Kongresi'nde alınan kararlar ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği bu kutsal toprakları bilimle, ilimle daha ileriye taşımaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle 4 Eylül Sivas Kongresi’nde alınan “Millî sınırlar içinde vatan bir bütündür, Manda ve himaye kabul olunamaz” kararlarını her daim aklımızın ve kalbimizin bir köşesinde tutarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kongre delegelerini, kongreye ev sahipliği yapan Sivaslıları bir kez daha saygı ve minnetle yâd ediyor, Sivas Kongresi’nin 104. Yılını kutluyorum.” şeklinde ifade etti

Bakmadan Geçme