'3600 Ek Gösterge, Hemen Meclise'

TEÇ-SEN Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Basın Açıklaması yaptı

TEÇ-SEN Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası basın açıklaması

Bilindiği üzere 02 Temmuz 2022 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen yasa ile  öğretmenlerimiz, asker ve polislerimiz, din görevlilerimiz ve hemşirelerimiz başta olmak üzere 2.5 milyon kamu çalışanı 3600 ek gösterge kapsamına alınmıştır. 
Yıllardır bu yasayı bekleyen kamu çalışanları adına büyük bir müjde olan 3600 ek gösterge düzenlemesi, yönetim kademesinde olan şeflerimiz, teknik personellerimiz, memurlarımız ve yardımcı hizmetler sınıfımız açısından da eksik kalmıştır hayal kırıklığı yaratmıştır.
3600 ek göstergenin eksik kalan tarafının tamamlanması, erişim kısıtlamasının kaldırılması, kamu çalışanlarının tamamını kapsaması için teç-sen olarak sürekli eylemsel hale geçtik. gerek basın açıklamalarımızda ve eylemlerimizde gerek mitinglerimizde, gerekse Ankara’ya yaptığımız yürüyüşümüzle, gerekse grevlerimizde 3600 ek gösterge konusu ana gündemimiz oldu.
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri seçimlerinden önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1. dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verileceği sözüne rağmen, çalışma bakanı tarafından kanun teklifinin hazır olduğu söylenmesine rağmen ve toplu sözleşme masasında mutabakat altına alınmasına rağmen bugüne kadar meclise getirilmemiş olmasını kabul etmiyoruz.

1.dereceye gelen her kamu çalışanına 3600 ek gösterge sözünün tutulması için bugün çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı önünden bir defa daha sesleniyoruz. 
Kamuda görev yapan şefler olarak sesleniyoruz. verilen söz yerine gelsin. 1.dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce meclise gelsin ve adalet tecelli etsin.  
Kamuda görev yapan teknik personeller olarak sesleniyoruz. verilen sözler yerine gelsin. 1.dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce meclise gelsin ve adalet tecelli etsin.
Kamuda görev yapan memurlar olarak sesleniyoruz. verilen sözler yerine gelsin. 1. dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce meclise gelsin ve adalet tecelli etsin.


Kamuda görev yapan yardımcı hizmetler sınıfı olarak sesleniyoruz. verilen sözler tutulsun. 1. dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce Meclise gelsin ve adalet tecelli etsin.

Bakmadan Geçme