10. Sürü yönetimi elemanı (çobanlık ) kursu eğitimi düzenlendi

Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

10. Sürü yönetimi elemanı (çobanlık )  kursu açılışı için birlik binasında eğitim programı düzenlendi. Eğitimde ev sahipliği yapan Tarım platformu ve birlik başkanı İhsan AKIN, Ziraat Mühendisi (zootekni) Eğitmen Hoca Hasan Hikmet TOPÇU, proje teknik elemanları, kursiyerler ve yetiştiriciler katıldı.
Tarım platformu ve Birlik Başkanı ihsan AKIN sözlerine şöyle başladı;
Bugün 10. sürü yönetim elemanı ( çobanlık ) kursumuzu açmış bulunmaktayız. Buradaki 104 saatlik eğitim programımız sonunda sizlere sürü yönetim elemanı kursu sertifikaları verilecek. Ülkemizde çobanlık bulmakta zorluk yaşanıyor çobanların sosyal güvenlik sorunları ve diğer refah problemleri sebebi ile bu meslekte kalifiye çoban bulmakta zorluk çekiliyor. Bizlerde her platformda bu sorunları dile getirip çözümlerini tavsiye ediyoruz. Bu arada devletimize ve Tarım ve orman bakanlığımıza çobanların desteklemesini 2 katına çıkardığı için teşekkür ederiz, Kursumuz hayırlı olsun Milli eğitim müdürlüğümüz, Battalgazi Halk eğitim merkezi ve müdürümüze teşekkür ediyoruz dedi.
Ziraat Mühendisi Eğitmen Hoca Hasan Hikmet TOPÇU ;
Bugün 10. Sürü yönetimi elemanı (çobanlık) Kursumuzu açtık bütün kursiyerlerimize başarılar diliyorum, buradan aldığımız 104 saatlik eğitim ve kazanımlar sonucunda çobanlık mesleğini bilerek sahada uygulayacağız buda bizlere ilerleyen dönemlerde hayvancılık sektöründe performans ve verim artışları ile bizlere geri kazanımlar sağlayacak. kursumuz hayırlı olsun Milli eğitim müdürlüğümüz ve Halk eğitim merkezlerimize teşekkür ediyoruz dedi.

                       Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN