'10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' Kutlandı

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti ev sahipliğinde Mövenpick Otelde

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti ev sahipliğinde Mövenpick Otelde “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” gecesi düzenlendi.
Programa; Vali Hulusi Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Basın Mensupları katıldı.
Gecede, katılımcılara Gazetecilik Mesleği ile ilgili tanıtım filmi izlettirildi.
Programda bir konuşma gerçekleştiren Vali Şahin: “Gazetecilik kıymetli ve çok zor bir meslek. 
Yerel gazeteler, bir şehrin gelişimi ile ilgili hem bir hafızayı hem de o hafıza ile birlikte bir iddiayı da beraberinde bulunduruyor. 
Biz Malatya'ya geldiğimiz günden beri o hafızayı kullanıyoruz ve Malatya'nın gelişimi ile ilgili yerel gazetecilerimizin hem birikimlerinden hem geçmişlerindeki konu ile ilgili hafızalarından hem de geleceğe yönelik tasavvurlarından istifade ediyoruz. 
Ben huzurlarınızda tüm Malatyalı gazetecilerimize, desteklerinden ve Malatya'ya olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz” kutlu olsun. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, meslekte 35 yılını geride bırakan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’ya Vali Hulusi Şahin tarafından plaket takdim edildi.
Ayrıca meslekte 35 yılını geride bırakan Gazeteciler; Nihat Abacı, Bülent Yalvaç, Mikail Pelit, Ali Aladağ ve Selahattin Gökatalay’a plaket verildi
Gece toplu fotoğraf çekimi, yemek ve müzik dinletisi ile son buldu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN