Akçadağ Ayaklandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Ulaşım , Ören minibüslerine ceza üstüne ceza kesmekte.

Akçadağ Ayaklandı İlçe Haberleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Ulaşım , Ören minibüslerine ceza üstüne ceza kesmekte.Malatya'dan yolcu alırken Akçadağ yolcusu almaması ve Akçadağ'da yolcu indirmemesi gerektiğini belirten , Büyükşehir Belediyesi Zabıtalarına bugün itibariyle yol kesme eylemi başlatıldı. Ören minibüs şoförleri  zabıtaların kendilerine Malatya'dan yolcu alırken, Yolcuların kimliklerine bakılıp öyle alınmasını istediklerini, ve bu uyarıya uyulmadığı sürecede, hemen hemen her gün zabıtaların Ören minibüslerinin yolu kesilerek kontrol yapılıp arkadan 980 TL gibi ceza yazıp gönderdikleri bildirildi.

Ören minibüs şoförleri bugün bu olaya isyan ederek, yol kesti. Akçadağ Belediyesi ise konu ile ilgili olarak, sorunun Büyükşehir Belediyesi sorumluluğu içinde olduğunu, ve olayın kendilerini ilgilendirmediği bilgileri verilmekte.

Ören şoförleri bundan böyle bu sorunun devam etmesi durumunda ise, yol kesmelerin ve tepkilerinin devam edeceği yönünde. Öreninde Akçadağ hudutları içinde olduğunu ve bu ayrımcılığının bir an evvel sonlandırılması gerektiğini açıkladılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Erdem arı @Utanç verici

15 Ekim 2017 01:00

Acaba böyle yapmakla ören beldesinin tamamını cezalandırılırlar benim fikrim böyle devam ederlerse tüm kürecik minibüslerinin de akçadağ uğramaması ve hatta akcadagda tüm alış verişlerde yapmasınlar bu yaz bende şahit oldum 1sofure 10 15 kişi saldırıyorlardı bazı kişiler araya girdi olay engelendi

Sonay Karadağ @Adalet nerede

14 Ekim 2017 09:12

Malatya akçadağlı olarak bunun doru olmadığını kardeşçe dayanışma içinde paylaşım yapılması gerekir Büyük çimiş köyünden biniyoruz örenden gelen münübüslere direk Malatya gidiyoruz Malatyadan köyümüze daha kolay ulaşım oluyor Akçadağ gelicekte götürecek işkence ören geçiyor direk çook daha iyi kolay kardeşçe yaşansın şu güzel ülkemizde.şu anda malatyada değilim ama yaşadım yıllarca ve insanları zorda bırakmasınlar gönlüm razı değil adaletli olalım Saygılarımı arzederim

Hasan cavlak @Herkes haddini bilsin

11 Ekim 2017 15:06

Şoför kimliğimemi bakacak, herkes haddini bilsin, seyahat özgürlüğü anayasa ile güvence altına alınmıştır.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom